راه هایی برای بازاریابی ویروسی

225
0
اشتراک گذاری :
راه کار های بازاریابی ویروسی

راه های بازاریابی ویروسی معقوله ای است که کمتر به آن توجه شده است. در مقالات قبلی به مفهوم بازاریابی ویروسی پرداخته ایم. در این مقاله به تخصص هایی که برای این نوع بازاریابی نیاز داریم می پردازیم و راه هایی برای بازاریابی ویروسی بیان می کنیم. اولین نیاز در بازاریابی ویروسی داشتن یک تیم فنی و آگاه به رسانه های نوین امروزی است که نه تنها با برنامه ریزی دقیق حرکت می کنند بلکه به مسیر حرکت نیز آگاهند. این تیم شامل اعضایی با مهارت ها و تخصص های مختلفی هستند.

طراح وب: هر شرکتی خواهان انجام بازاریابی ویروسی و موفقیت در آن است باید از یک طراح وب سایت ماهر برای ایجاد یک وب سایت کمک بگیرد چرا که اکثر کمپین های بازاریابی ویروسی در بستر اینترنت می باشند. طراحی وب یک کار تخصصی است، چرا که طراح وب باید مسلط به چندین زبان برنامه نویسی باشد. عموما طراحان وب نمونه کارهایی دارند که شما می توانید با دیدن آن به مهارت و نوع دیدگاه آنها پی ببرید.

متخصص محتوا: بدون شک داشتن محتوای مناسب که واکنش مثبت مردم را برانگیزد و دست به دست توسط آنها به اشتراک گذاشته شود رمز موفقیت هر کمپین بازاریابی و یکی از راه کارهای بازاریابی ویروسی است. متخصصین محتوا با تولید ویدیو، بازی و مطالب های مختلف برای شبکه های اجتماعی نقش موثری در گسترش کمپین دارند. متخصصین محتوا باید خلاقیت زیادی در کارهای خود داشته باشند. عموما متخصصین محتوا در رشته ارتباطات یا بازاریابی تحصیل کرده اند و یا سابقه کار در این زمینه را دارند.

محقق بازار: مبنای بازاریابی ویروسی بر پایه تمایلات و عادت های مردم پایه گذاری شده است. در نتیجه نیاز به یک محقق و پژوهشگر که بازار هدف را بررسی و تحلیل کند برای بازاریابی ویروسی حس می شود. یک محقق بازار عموما در رشته هایی مانند روانشناسی، جامعه شناسی و بازاریابی دارای تجربه می باشد.

شاید عده ای این تصور غلط را داشته باشند که در بازاریابی ویروسی باید چیزی شگفت انگیز خلق کرد تا مردم به سمت آن جلب شوند. اما نکته اصلی در یک کمپین بازاریابی ویروسی برقراری ارتباط با گروهی از مردم با ارائه محتوای مناسب آنهاست. در واقع محوریت اصلی بازاریابی ویروسی مشتری مداری است. بنابراین محققان بازار باید به شناسایی جامعه هدفی بپردازند که ارزش و اهمیت محصول در بین آنها زیاد است و تولیدکنندگان محتوا نیز برای آن قشر متناسب با محصول ارایه شده محتوا تولید کنند. در واقع زمانیکه یک شرکت جامعه هدف و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر را به خوبی بشناسد می تواند محتواهایی تولید کند که در بین آنها محبوب است و افراد تمایل به اشتراک گذاری آنها را دارند.

۳ روش زیر راه های بازاریابی ویروسی هستند که می توانید در کمپین خود استفاده کنید.

۱- بازاریابی ویروسی ارزشی: یکی از مهم ترین راه های بازاریابی ویروسی این نوع است. وقتی فردی یک محصول با کیفیت تهیه می کند که از آن راضی است، آن را به افراد دیگری که با آن در ارتباط هستند معرفی می کند. این معرفی ممکن است در یک گفت و گوی ساده بدون اینکه فرد قصد تبلیغ محصول را داشته باشد رخ دهد.

۲- بازاریابی ویروسی حیله ای: می توان برای فروش محصول افراد را تشویق کرد. این کار یکی دیگر از راه های بازاریابی ویروسی است. مثلا اگر فردی، فرد دیگری را تشویق به خرید یا استفاده از یک محصول کند خودش پاداش می گیرد. نکته مهم اینجاست که باید از نظر آنها این پاداش ارزشمند باشد.

۳- بازاریابی ویروسی مارپیچی: افراد علاقمندند تا تجربیات جالب خود را با دیگران درمیان بگذارند چون فکر میکنند دیگران هم از همان دیدگاهی که آنها به موضوع نگاه کرده اند، نگاه می کنند. توجه داشته باشید محصولات و کالاهای اجباری در این دسته بندی قرار نمی گیرند.

بازاریابی ویروسی در کنار تمامی قابلیت های فوق العاده ای که برای کسب و کار دارد، اگر به صورت ضعیف عمل شود میتواند موجب خدشه دار شدن کمپانی شما شود. پس قبل از شروع به بازاریابی ویروسی استراتژی قوی ای را برنامه ریزی کنید و راه های بازاریابی ویروسی را دقیق مطالعه کنید تا در میان راه با مشکلات مواجه نشوید.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

پاسخ دهید

عبارت امنیتی *