گام به گام تا تشکیل یک کمپین تبلیغاتی آنلاین

254
0
اشتراک گذاری :
کمپین تبلیغاتی

کسب و کارهای نوپا با توجه به اینکه صنایع قدیمی به علت رکود اقتصادی از برنامه ریزی های هدفمند جا مانده اند، می توانند با یک استراتژی جسورانه سهم بسزایی از بازار را به خود اختصاص دهند. ایجاد یک کمپین تبلیغاتی را می توان یکی از این استراتژی های جسورانه دانست. اما برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی به چه چیزهایی نیاز است؟ در این مقاله به بررسی چند نکته برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی موفق می پرادزیم.

وب سایت: به جرات می توان گفت مهمترین چیزی که در ایجاد یک کمپین تبلیغاتی آنلاین موفق نقش بازی می کند وب سایت می باشد. باید یک وب سایت با دامنه مناسب که از پسوندهای رایج در آن استفاده شده است ثبت کرد. با استفاده از شرکت هایی که خدمات هاستینگ و دامنه ارائه می دهند به راحتی می توانید یک دامنه ثبت کنید. فقط این نکته که نام دامنه شما باید با معنی باشد و به راحتی در ذهن باقی بماند را فراموش نکنید. در یک وب سایت خوب باید نیازهای کاربران به خوبی بررسی و پیش بینی شود و به کاربر هویت داده شود. این هویت دادن می تواند شامل یک پروفایل و صفحه شخصی و یا حتی یک حق رای ساده باشد.به این نکته که یک سایت خوب باید داینامیک و پویا باشد توجه کنید و همچنین باید قابلیت تغییر تمامی محتویات سایت از طریق پنل مدیریت وجود داشته باشد. رعایت اصول سئو در یک وب سایت بسیار با اهمیت است. نزدیک ۸۰% ورودیهای یک سایت از موتورهای جست و جو می باشد، با رعایت اصول سئو وب سایت شما در صفحات نخست موتورهای جست و جو بالا می آید و در اولویت انتخاب بازدیدکنندگان برای دیده شدن قرار می گیرد. از به روز رسانی منظم وب سایتتان غافل نشوید که باعث اعتماد بیشتر بازدید کنندگان به شما می شود. خلاقیت را ضمیمه وب سایت خود کنید! یک سایت خلاقانه که بازدیدکننده را به کنکاش وا میدارد برای بازدیدکننده جذاب است البته فراموش نکنید که معماهای حل نشده نیز بسیار ملال آور می باشند، پس حد اعتدال را رعایت کنید.

میل سرور: برای ایجاد کمپین تبلیغاتی آنلاین به ایمیل مارکتینگ هم نیازمندید. فقط به این نکته که که اسپم شدن قاتل بزرگ ایمیل مارکتینگ است توجه کنید و نکاتی که موجب اسپم شدن ایمیل شما می شود را در نظر بگیرید.از انواع میل سرورهای موجود می توان به Mailerlite, Getrespons, Mailchimp, Icontact, Mad mimi, اشاره کرد.

شبکه های اجتماعی: پتانسیل بالای شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید. برای تشکیل کمپین خود بهتر است که شبکه های اجتماعی که برای کسب و کار شما کارآمد هستند را شناسایی کنید و برای فعالیت در آنها برنامه ریزی کنید. فیس بوک، گوگل پلاس، اینستاگرام، لینکدین و تویتر از جمله محبوبترین شبکه های اجتماعی فعلی می باشند.

تهیه ویدیو: یوتویوپ و آپارات را می توان از برترین سرویس دهنده ها در این حوزه دانست. تهیه ویدیو برای کسب و کارتان در آشنا سازی افراد بازار هدف با خدمات شما بسیار موثر است. یک ویدیو کوتاه چند دقیقه ای و جذاب می تواند تا مدت ها در شبکه های اجتماعی دست به دست شود و در خاطرها باقی بماند.

پنل پیامک: هرچند که این روزها پیامک های تبلیغاتی بسیار آزاردهنده شده اند اما همچنان یک ابزار پر قدرت برای تبلیغات محسوب می شوند. پس استفاه از آن را در دستور کاری خود بگنجانید.

قطعا برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی موارد بیشتری وجود دارد،اما موارد ذکر شده در این مقاله را می توان مهمترین آنها دانست.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

پاسخ دهید

عبارت امنیتی *