کاربرد جمع سپاری در فروشگاه های اینترنتی

اشتراک گذاری :
کاربرد جمع سپاری در فروشگاه های اینترنتی

کاربرد جمع سپاری در فروشگاه های اینترنتی بسیار گسترده است و نحوه اجرا و بهره گیری از آن نیز بستگی به ذوق و ابتکار مدیران اجرایی فروشگاه دارد.برای موفقیت هر چه بیشتر فروشگاه های اینترنتی نیازمند مواردی مانند: رنکینگ خوب در میان سایت های مشابه، وجود محتوا در وب سایت فروشگاه، طراحی مناسب، نام و برند مناسب و فروش مداوم هستیم.در این مقاله کاربرد جمع سپاری در فروشگاه های اینترنتی را برای موارد بالا بررسی خواهیم کرد.

رنک وب سایت:

در مقالات قبلی رنک وب سایت و تاثیر آن در کسب و کار را بررسی کرده ایم. یکی از راه های ایجاد رنک بهتر استفاده از اعضا و مشتریان خود وب سایت ( یا وب سایت های همکار و سرویس دهنده های وب ) در جهت افزایش و جذب بازدید کننده بیشتر است. در این حالت می توانیم از اعضا بخواهیم که لینک و یا محتوا مورد نظر ما را در بلاگ ها و وب سایت های خود با دیگران به اشتراک بگذارند و یا از آنها بخواهیم خدمات و یا محصولات ما  را در شبکه های اجتماعی که در آن عضو هستند به اشتراک بگذارند و به ازای انجام این کار، کاربران از فروشگاه پاداش های نقدی یا غیر نقدی دریافت کنند.

وجود محتوا در وب سایت فروشگاه:

یکی از بهترین کابرد های جمع سپاری در فروشگاه های اینترنتی می تواند درخواست ایجاد محتوا از کاربران باشد. برای مثال: می توان در مورد یکی از کالاهای فروشگاه درخواست کنیم تا مشتریان مقاله تهیه کنند و کالای مورد نظر ما را با کالاهای مشابه مقایسه کنند و در نهایت از طرف فروشگاه اینترنتی به بهترین مقاله های ارسال شده پاداش تعلق بگیرد.می توان مقاله های ارسالی را در وب سایت انتشار داد و بدین ترتیب به محتوای جدیدی درباره کالایی که تصمیم به فروش آن داریم دست پیدا خواهیم کرد.

طراحی مناسب:

در یک فروشگاه اینترنتی ارتباط اولیه مشتری ها با ما از طریق وب سایت برقرار میگردد، اگر طراحی مناسب انجام گیرد و کاربران احساس راحتی بیشتری با فروشگاه در زمان خرید و یا بازدید داشته باشند، مسلما به فروش کمک خواهد شد. در یک فراخوان می توانیم از مشتریان و کاربران خود سایت ( یا وب سایت های همکار و سرویس دهنده های وب ) بخواهیم که نظرات خود را در ارتباط با طراحی و ظاهر فروشگاه اینترنتی  با ما در میان بگذارند و در قبال آن پاداشی را دریافت کنند و یا زمانی که نرم افزار فروش بر پایه اندروید را برای فروشگاه طراحی کردیم از مشتریان بخواهیم از طریق آن خرید کنند و نظرات خود را برای نرم افزار ما اعلام کنند. در واقع یک فروشگاه اینترنتی  در مدت زمان کوتاهی می تواند در مورد خدمات و یا محصولات خود نظرسنجی کند و بازار هدف خود را محک بزند .

نام و برند مناسب:

کاربرد جمع سپاری در فروشگاه های اینترنتی را می توان حتی برای انتخاب نام فروشگاه هم استفاده کرد. انتخاب نام مناسب می تواند نقش بسزایی در پیشبرد تجارت داشته باشد. برای مثال انتخاب نام از طریق جمع سپاری می توان به برنامه تلویزیونی محبوب نیم رخ اشاره کرد و یا همینطور موسسه مالی ملل که نام خود را از طریق جمع سپاری انتخاب کرد.

فروش مداوم:

برای حفظ فروش مداوم می توان از پتانسیل جمع سپاری استفاده کرد و هر چه ایده پردازی مدیران فروشگاه بهتر و خلاقانه تر باشد، بهره و نتیجه جمع سپاری بیشتر خواهد بود.

برای مثال می توان از موارد زیر نام برد:

برگزاری مسابقه بصورت جمع سپاری برای مشتریانی که از کالا و خدمات ما استفاده کرده اند.

تشکیل سبد فروش جمعی در میان تامین کننده گان کالا در فروشگاه

اجرای برنامه های بازاریابی در غالب جمع سپاری به اعضای سایت.

 

نتیجه اینکه جمع سپاری موتور پیشران کسب و کار نوین است و کاربردهای جمع سپاری در فروشگاه های اینترنتی طیف گسترده ای را دربرمیگیرد که پردازش آنها به ایده پردازی مدیران اجرایی بستگی دارد.

 

 

 

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

پاسخ دهید

عبارت امنیتی *