مفهوم برندینگ چیست ؟

364
0
اشتراک گذاری :
4-Ways-to-Improve-the-Digital-ROI-For-a-Local-Media-Branding-Message-593x300

برندینگ دانشی است که با برتری دادن به یک برند(Brand) باعث افزایش اعتبار و شهرت آن برند در بازار رقابت میشود، اعتبار و شهرت یک برند به طور مستقیم می تواند منجر به فروش بیشتر و قیمت گرانتر محصولات وخدمات شود، به زبان دیگر  برندسازی روش هوشمندانه  تجارت و تولید ثروت است.

برندینگ به زبان ساده این است که شما قرار است “ذهنیت” مردم را نسبت به برندتان به شکل خاصی دربیاورید، خاص شوید و بنا به دلایلی، افرادی به سمت شما بیایند و برندهای دیگر را انتخاب نکنند.

در تمام این مسیر، همه‌ی نکات  بصری برندتان از لوگو و فونت بگیرید تا مدل طراحی کارت ویزیت و بروشورتان، فقط و فقط یک ابزار برای برندینگ هستند و نه کل برندینگ!

باید یادآور شد که برندسازی فرآیندی نیست که یک واحد تولیدی یا تجاری به تنهایی قادر به انجام آن باشد. تک تک اجزای ارتباطی سازمان در این فرآیند نقش بسیار مهمی دارند و باید به برند سازمان همچون پرستیژ و شخصیت سازمان در بازار نگاه شود.

در برندینگ باید به شخصیت برند خود توجه کنید، تمام فرهنگ‌ها و شخصیت‌هایی را که برندتان می‌تواند داشته باشد، بررسی کنید شخصیت‌هایی مثل لوکس، مقرون به صرفه، مدرن، جوان‌گرا، خانوادگی و …. . شخصیت برندتان را به شکلی  تعریف کنید که “هر چیزی” که مربوط به برندتان است، جلوه‌دهنده این شخصیت باشد

برای برندتان چشم انداز تعریف کنید . با توجه به اطلاعاتی که تا الان در دست دارید،نوبت آن رسیده که چشم انداز واضحی را برای خود و برندتان تعریف کنید، تا پتانسیل‌های موجود و پیش رویتان، مشخص و برنامه ریزی شده باشد.

مخاطبان خود را جذب کنید ، داشتن یک برنامه کامل و دقیق به تنهایی کافی نیست، باید از ذهنیت و شخصیت خریداران و مشتریان، نیازها وعلایقشان نیز باخبر شوید و با مشتریانی که هدف قرار داده‌اید، ارتباط برقرار کنید.

انواع برندینگ که توسط اساتید این حوزه ارائه شده است موارد زیر را می توان نام برد :

برندسازی مشارکتی یا: مشارکت با برندی دیگر جهت دست­یابی به هدف

برندسازی دیجیتال: وب سایت، رسانه­های اجتماعی، بهینه سازی موتور جستجو، استفاده از وب برای تجارت

برندسازی شخصی: روش­ هر فرد برای ایجاد اعتبار و شهرت برای خودش

برندسازی علّی: برندتان را با یک نیت خیر خواهانه همسو کنید؛ یا مسئولیت اجتماعی شرکت

برندسازی کشوری: تلاش برای جذب توریست و کسب و کار

 

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

پاسخ دهید

عبارت امنیتی *