اصول دیجیتال مارکتینگ در کمپین تبلیغاتی آنلاین

334
0
اشتراک گذاری :
دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ را شاید بتوان به عنوا یک پدیده نوظهور در جهان کنونی دانست. امروزه شرکت ها بیشتر از هر زمان دیگری برای رقابت در بازارهای جهانی نیازمند تبلیغات می باشند. در این میان با گسترش شبکه های اجتماعی و اینترنت، دیجیتال مارکتینگ جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. در این مقاله به اختصار در مورد بعضی از کارهایی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ انجام می شود و شما می توانید در کمپین تبلیغاتی از آن استفاده کنید می پردازیم.

موبایل مارکتینگ: شاید این جمله که به زودی جمعیت مصرف کننده های تلفن همراه با جمعیت کره زمین برابری میکند خیلی دور از ذهن نباشد. در سال ۲۰۱۱ مشترکین تلفن همراه را حدود شش میلیارد تخمین زدند، همچنین حدود ۸۶ میلیارد دلار پرداخت آنلاین به وسیله تلفن های همراه، تبلت و دیگر وسایل ارتباطی همراه در این سال صورت گرفته است. این آمار اهمیت این وسیله ارتباطی در مارکتینگ را  مشخص می کند. پس بهتر است در کمپین تبلیغاتی خود از موبایل مارکتینگ غافل نشوید.

به تعریفی از موبایل مارکتینگ بپردازیم: امروزه موبایل به عضو جدانشدنی ای از زندگی مردم تبدیل شده است و مردم در حین انجام کارهایی از قبیل تلویزیون دیدن، رفت و آمد، خرید کردن و حتی در موقع رفتن به رخت خواب و وقت گذرانی با خانواده از آن استفاده می کنند. نوعی از بازاریابی را که به وسیله دستگاه های هوشمند قابل حمل انجام می شود موبایل مارکتینگ می گویند.

کمپانی های بزرگی همچون نایک بر روی موبایل مارکتینگ سرمایه گذاری ویژه ای کرده اند و حجم وسیعی از تبلیغات خود را به این قسمت معطوف کرده اند. شاید طراحی یک اپلیکیشن مناسب در ابتدا کمی پر هزینه بنظر بیاید اما با پیشرفت سریعی که در این حوزه در حال اتفاق افتادن است می توان با کمترین هزینه یک برنامه کاربردی تحت موبایل طراحی کرد.

وب مارکتینگ: درست است که کمپین باید وسیله ای برای سوآوری وب سایت باشد، اماباید به این نکته توجه شود که خود وب سایت در مارکتینگ اهمیت ویژه ای دارد. همه چیز از صفحات اول گوگل شروع می شود. قرار گرفتن در صفحات نخست گوگل همان طور که در مقالات قبلی به آن اشاره شد بسیار با اهمیت است. فراموش نکنید گرافیک سایت باید متناسب با سلیقه مخاطب باشد و برای این کار سایت هایی که مشابه شما فعالیت می کنند را بررسی کنید. وب سایت باید به نحوی باشد که برای مخاطب جذابیت داشته باشد و آنها را به ثبت نام مشتاق کند. توجه داشته باشید که فرایند ثبت نام باید بسیار ساده باشد تا مخاطبین در هنگام ثبت نام به علت گیج کننده بودن از ثبت نام منصرف نشوند.

شاید بتوان گفت اصلی ترین موضوعی که در مورد وب سایت وجود دارد محتوا است.بسیاری از افرادی که وارد سایت های خرید می شوند نسبت به خریدی که می خواهند انجام دهند دچار تردید هستند، باید با محتوای جذاب و کاربردی تردید آنها را از بین برد.

نکاتی که در مورد وب مارکتینگ باید به آن توجه داشته باشید:

۱-خبرنامه: با داشتن خبرنامه به مخاطبان خود القا میکنید که ن تنها الان بلکه همیشه موضوعی جذاب برای آنها خواهید داشت.

۲-هاستینگ مناسب: به دنبال کیفیت مناسب و سرعت بالا برای سایت خود باشید.

۳-واکنش گرا بودن: سایت با پیشرفت وسایل ارتباطی همچون تبلت ها و همچین به روز شدن مرورگرها،باید سازگار باشد.

۴-تبلیغات کلیکی: گوگل موثرترین حالت از این نوع تبلیغات را ارائه می دهد. در این نوع بر اساس تعداد کلیک ها هزینه پرداخت می شود.

۵-نظرات موافق و مخالف: فضایی ایجاد کنید که افراد نظرات خود را در آن قرار دهند.

۶-باشگاه مشتریان: فضایی ایجاد کنید که کاربران صحبت کنند و برای آنها امتیازاتی درنظر بگیرید.

سوشیال مارکتینگ: یکی دیگر از ابزارالات قدرتمند دیجیتال مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ است. فراگیر شدن غیرمنتظره شبکه های اجتماعی، راه های جدیدی برای تعامل با دیگران ایجاد کرده است. از سوشیال مارکتینگ می توان به عنوان ابزاری که توجه ها را به وب سایت شما معطوف می کند نام برد. شبکه های اجتماعی محبوبی همچون فیس بوک، گوگل پلاس، اینستاگرام، تویتر، لینکدین و …. که مخاطبین زیادی را به خود اختصاص داده اند را می توان ابزاری مناسب برای این نوع مارکتینگ دانست.

نکاتی که در سوشیال مارکتینگ باید رعایت شود:

۱- دکمه اشتراک گذاری در سایت: با این کار به راحتی می توانند مطالب شما را در صفحات اجتماعی شما ببینند و به اشتراک بگذارند.

۲- زمان فعالیت: زمان گذاشتن پست ها در سوشیال مارکتینگ بسیار حائز اهمیت است. بررسی کنید جامعه هدفتان چه ساعات و چه روزهایی دوست دارند با چه محتواهایی روبه رو شوند.

۳- امضاء وب سایت: آدرس وب سایت خود را در قسمتی از عکس هایی که به اشتراک می گذارید قرار دهید.

قطعا این چیزی که در این مقاله به آن اشاره شد قسمت کوچکی از دیجیتال مارکتینگ را در بر می گیرد. در مقالات بعدی دیجیتال مارکتینگ را از زوایای دیگر بررسی میکنیم.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

پاسخ دهید

عبارت امنیتی *