شبکه های اجتماعی ، ارابه های جدید دنیای تبلیغات

183
0
اشتراک گذاری :
SocialMedia20

شبکه های اجتماعی ، کسب درآمد

شاید در هیچ بُرهه ای از تاریخ فناوری در بیست سال گذشته مانند سه سال اخیر تاثیر فناوری و شبکه های اجتماعی بر اذهان عمومی به این خوبی قابل مشاهده نبوده است، تصاویری که از کمپین های بزرگ اعتراضی تا دادخواست های  مدنی ای که در شبکه های اجتماعی به راه افتاده است و سپس تبدیل به حرکتهای مدنی شده است که پا به عرصه ی اجتماع گذارده است  کاملا قابل لمس است، پس نمی توان از تاثیراتی که این فضای مجازی بر مردم، رفتارهایشان و انتخابهایشان گذاشته است بگذریم.

اگر به منتهی الیه علت فراگیری شبکه های اجتماعی بنگریم متوجه می شویم هرچقدر تکنولوژی های ارتباطی مانند گوشی های هوشمند یا گجت ها در دسترس تر باشند نفوذ شبکه های اجتماعی هم قابل موثرتر است. پس شاید بتوان گفت در این برهه از تاریخ قدرت شبکه های اجتماعی در به دست گیری افکار عمومی کمتر از دولت های قانون گزارشان نیست چه اکنون حتی مرزها هم با این ارتباطات در هم شکسته شده است و رویای دهکده ی جهانی که در ابتدای کار شروع اینترنت در فکر و خیال پدیدآورندگان آن بوده به حقیقت پیوسته است.

اما هنگامی که که موضوع شبکه های اجتماعی با دنیای تجارت تلاقی میخورد،چهره ی متفاوتی از پتانسیل های این فضای مجازی نمایان می شود. صاحبان باهوش برخی تجارت ها با دیدن پتانسیل های شبکه های اجتماعی روند سابق تبلیغاتی خود را عوض کرده و راه جدیدی پیموده اند، امروزه صفحات شبکه های اجتماعی بعضی از برندها یا شرکت ها  بیشتر از خود سایت اصلی آن بازدید می شود چون به صورت تکنیکی مردم با شبکه های اجتماعی بیشتر سروکار دارند تا سایت شرکتها، نه تنها تبلیغ کالا یا محصول یا خدمات از طریق شبکه های اجتماعی میسر شده است بلکه با استفاده از کانالهای مخصوص پخش اینترنتی مانند یوتیوب یا وایمو امکان پخش به کرّات و نامحدود ویدئوها و تیزرهای تبلیغاتی وجود دارد و وقتی لینک اشتراکی این ویدئوها در شبکه های اجتماعی پخش می شود به قدرت بازخورد بی نهایتی که می توان از شبکه های اجتماعی  گرفت پی می بریم .

اگر تا دیروز تنها می توانستید از طریق تبلیغات روزنامه ها و مجلات و یا اگر سرمایه بیشتری داشتید شانس این را داشتید که درتلویزیون یا رادیو هم تبلیغی بگذارید، امروزه می توانید تا بی نهایت مطلب را به رایگان در شبکه های اجتماعی بگذارید و بی شک امکان دسترسی راحت مردم هم  به آن وجود دارد .

این پتانسیل بالا در کنار ارزان بودن یا حتی می توان گفت رایگان بودن شبکه های اجتماعی منجر به این شده است که هر کسب و کاری به دنبال تبلیغات در شبکه های اجتماعی برود به گونه ای که  حتی این روزها شاهد آن هستیم که حتی کلینیک ها و پزشکان در کنار سایتهای اختصاصی شان صفحه ی اجتماعی یا کانال تلگرام  مربوط به خود را هم برای تبلیغاتشان دارند.

وقتی این بستر مناسب برای آگاهی رسانی وجود دارد تنها دو مطلب برای داشتن یک تبلیغ خوب می ماند نخست: محتوای جالب و جذاب و دوم جایی که  تبلیغات شما گزارده شود.

اگر اینترنت را امروزه عضو لاینفک زندگی انسان پیشرفته در نظر بگیریم، شبکه های اجتماعی را باید جزء جدانشدنی این عضودر نظر گرفت و با توجه به رشد سریع و بی صدای این شبکه های اجتماعی و رخنه ی آنها به زندگی هایمان نمی توان انتظار داشت که همه چیز مثل سابق باشد. این ارابه های جدید و پرقدرت نه تنها شکل زندگی هایمان را بلکه حتی بافت آنها را هم تحت تاثیر قرار می دهند و شاید بی دلیل نباشد که صاحبان تجارت به این شبکه های اجتماعی اهمیت ویژه ای می دهند.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

پاسخ دهید

عبارت امنیتی *