رسانه های اجتماعی و ۵ باور غلط درمورد آنها

479
1
اشتراک گذاری :
بهره گیری از جمع سپاری در شبکه های اجتماعی

اگر قرار باشد که نقش رسانه های  اجتماعی را در کسب و کار توضیح دهم ، آن را به عنوان ابزار ارتباطی آنلاین تعریف خواهم کرد که علاوه بر ایجاد روابط جدید، رابطه های حال حاضر را نیز افزایش می دهد و همچنین موجب افزایش آگاهی در این خصوص می شود.

علت قدرتمند بودن شبکه های اجتماعی این است که از طریق این پلتفورم ها قادر خواهیم بود که به سرعت به میلیون ها نفر دسترسی پیدا کرده و فرصت آن را خواهیم داشت که در مقایسه با سایر وسایلی که تا کنون داشتیم این دسترسی را در حد وسیع تری گسترش دهیم .

با وجود اطلاعات ضد و نقیض و شاید گیج کننده ای که درخصوص شبکه های اجتماعی وجود دارد عده ای هستند که هدف اصلی آن را در نمی یابند و نمی خواهند که ازآن استفاده کنند وروی آن زمان بگذارند. در اینجا ۵ مورد از باورهای غلطی که در خصوص رسانه های اجتماعی وجود داشته و نیاز به بازنگری دارند را برایتان عنوان میکنم:

  • رسانه های اجتماعی یک درگاه تبلیغاتی است .

از آنجایی که می توان گفت شبکه های اجتماعی یک درگاه ارتباطی است ، به همین دلیل برخی از مردم با آن به عنوان یک ابزار تبلیغاتی مانند آنچه که در تبلیغات رادیو و روزنامه ها است برخورد می کنند. به جای آنکه از آن برای نمایش نتایج کارشان و همچنین ایجاد روابط استفاده کنند، برای انتشار اطلاعیه هایشان بهره می برند. فقط ایجاد شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری موارد کاری تان کافی نیست. شبکه های اجتماعی به گونه ای طراحی شده است که اجتماعی باشد و امکان داشتن یک ارتباط دو طرفه را مهیا می کند.

  • پس از اینکه شبکه های اجتماعی را ایجاد کردی مردم خودشان می آیند.

تنها ایجاد کردن صفحه فیسبوک برای کسب و کارتان بدین معنی نخواهد بود که مردم خودشان جذب این صفحه شوند. ایجاد ارتباط در شبکه های اجتماعی مثل کودک پویایی است  که هر لحظه نیاز به  مراقبت و توجه دارد. ما همواره در مورد اینکه باید محتواهای قوی ایجاد کرد موارد زیادی شنیده ایم اما نباید فراموش کرد که ایجاد محتوا بدون داشتن هیچ بیننده ای ، امری بی فایده و بی ثمر خواهد بود .

  • هرکسی قادر به استفاده صحیح از رسانه های اجتماعی خواهد بود .

بسیاری از سازمانها می خواهند که به سرعت شبکه های اجتماعی را راه اندازی کرده و از آن استفاده کنند. به همین دلیل تصور می کنند استفاده از فرد تازه کار و یا ناشی برای این منظور کفایت می کند. باید خاطر نشان کرد کمک گرفتن از چنین فردی می تواند مثمر ثمر باشد ولی همواره باید به خاطر داشت که کار کردن با شبکه های اجتماعی در دانستن اینکه چگونه می توان پست گذاشت خلاصه نمی شود. هر سازمانی باید به روشنی بداند که می خواهد با استفاده از شبکه های اجتماعی به چه هدفی دست یابد که  برای تحقق آن منابع مناسبی را در خدمت گیرد.

  • هیچ برنامه ای لازم نیست .

حضور موفق در رسانه های اجتماعی مستلزم داشتن برنامه ای مدون از فعالیت هاست که شامل تعیین اهداف مشخص، انتخاب مناسب ترین درگاه برای رسیدن کاربران، ایجاد محتواهایی که بتواند کاربران را درگیر کرده و همچنین ترکیب و یکنواخت سازی بازاریابی و تلاش های عملیاتی است . چنانچه یک برنامه عملیاتی مشخص نداشته باشیم مثل این است که در تاریکی سرگردان باشیم و به دنبال کلید برق بگردیم. این یعنی استفاده نا مناسب از زمان ومنابع در دسترس .

  • می توان از آن به سرعت کسب در آمد کرد .

هیچ تفاوت نمی کند که رییس یک کسب و کار بزرگ ، مدیر اجرایی یک سازمان هستید و یا اینکه فقط می خواهید در آمدی کسب کنید، در هر شرایطی که باشید ، تنها به صرف استفاده از شبکه های اجتماعی نمی توان به سرعت انتظار کسب درآمد را داشت. این تنها شروع کار است . فعالیت هایی که از طریق رسانه های اجتماعی می توان انجام داد، تنها برای کارهای اولیه فروش، کمک به آگاهی دادن و ایجاد روابط بهره برد. باید این فعالیتها به طور موثری انجام گیرد تا بتوان به سمت مراحل بعدی فروش حرکت کرد.

 

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

1 دیدگاه

  1. یوسف کمالی ۲ مرداد, ۱۳۹۵ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۱۵ Reply

    با سلام خدمت شما مینی کار یک سایت خیلی خوب است برای کسانی که می خواهند زیر باد کولر نشسته و به راحتی کسب درآمد داشته باشند من یوسف کمالی تازه با این سایت آشنا شدم و باورم نمی شد سایتی هست که توی اون میشه با پرداخت نکردن هزینه ای برای ارتقاء حساب کاربری شروع به کار کرد !!
    یک دنیا ممنون از شما و خانواده بزرگ شما و همچنین این مطلب که خیلی خوب و دقیق نوشته شده!!

پاسخ دهید

عبارت امنیتی *