آموزش کامل لینک دادن

162
0
اشتراک گذاری :
hyperlink

لینک چیست ؟
در بسیاری از مینی کارهایی که وجود داره از مجریان درخواست میشه که کلمات کلیدی مورد استفاده در کامنتها و پستهای خود را بصورت لینک در آورند. به این کار اصطلاحا anchor text ,link label, link text و یا hyperlink گویند که در این صورت کلمه به صورت لینک عمل خواهد کرد. درست مثل این لینک که با کلیک روی اون به یک صفحه ی دیگه منتقل میشید .لینکهای موجود در صفحات مختلف ارتباط بین صفحات و فایل های بیشماری رو که در فضای وب موجود هستند برقرار می کنن .

:: تگ لینک دادن

توی ادیتورهای مختلف برای قرار دادن لینک معمولا دکمه ای به شکل زنجیر یا کره زمین ( ) وجود داره ، که با کلیک روی اون و وارد کردن اسم لینک و آدرس اون لینکتون ایجاد میشه . برای اینکه یه کم دقیقتر و عمیقا متوجه بشید که چه چیزی لینک رو بوجود میاره بهتره که با کد لینک دادن آشنا بشید .

ساده ترین کد لینک دادن به شکل زیره :

<a href=”URL”>Link Name</a>

به جای Link Name اسم لینک و به جای URL آدرس لینک رو قرار می دید . به طور مثال کد زیر یک لینک با نام minikar.com و آدرس www.minikar.com بوجود میاره . نمایش کد رو در سمت راست کد می بینید .

<a href=”http://www.minikar.com/”>minikar.com</a> www.minikar.com

:: باز شدن لینک در پنجره ی جدید :

اگر بخواید که لینکتون در پنجره ی جدیدی باز بشه باید یه میانکد “target=”_blank به کد لینکتون اضافه کنید :

<a target=”_blank” href=”http://www.minikar.com/”>minikar.com</a> www.minikar.com

:: نمایش توضیح با رفتن موس روی لینک :

حتما دیدید که روی بعضی از لینک ها که میرید یه توضیحی در مورد لینک ظاهر میشه . برای اینکه وقتی روی لینک میرید یه توضیحی در مورد اون ظاهر بشه باید یه میانکد “title=”Description به کد لینک اضافه کنید . که به جایDescription باید توضیح لینکتون رو بنویسید . می تونید موس رو روی لینک سمت راست کد در زیر نگه دارید تا توضیح لینک را ببینید :

<a title=”Description href=”http://www.minikar.com/”>minikar.com</a> www.minikar.com

موفق باشید .

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

پاسخ دهید

عبارت امنیتی *